Gdzie kupić markowy sprzęt fotograficzny?

zdjęcia
Napisał: John Ragai
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stawiając pierwsze kroki w fotografii najważniejszą rzeczą, o którą musimy zadbać będzie oczywiście dobry sprzęt. Na początek można z góry założyć, że aparaty analogowe będą zbyt dużym wyzwaniem dla hobbysty i zwrócić całą uwagę na prostsze w obsłudze aparaty cyfrowe. W tej chwili w sklepach oferowane są trzy podstawowe typy cyfrowych aparatów fotograficznych: kompaktowe, bezlusterkowe i lustrzanki. Różnią się one od siebie jakością zdjęć jakie można nimi uzyskać, co wynika z innych parametrów oraz wielkością, na którą znaczny wpływ oprócz samego aparatu ma profesjonalny obiektyw.

Jeśli ktoś spróbował swoich sił w nieco poważniejszej fotografii, to będzie już jasno rozumiał, dlaczego ceny aparatów potrafią osiągać tak zawrotne pułapy. Niestety wbrew temu, co zazwyczaj próbują wpierać klientom np. producenci smartfonów, nie jest możliwe wykonanie naprawdę niepowtarzalnej fotografii kiepskim sprzętem. Zastanawiając się nad wyborem sprzętu fotograficznego dla siebie powinniśmy najpierw spróbować robić zdjęcia na poważnie na jakimkolwiek sprzęcie, poznać technikę, przestudiować różne opcje aparatu, poczytać trochę teorii – i dopiero wtedy wybrać się na poszukiwanie specjalistycznego aparatu czy obiektywu.

Z pewnością należy przygotować się na dość duży wydatek, ponieważ lepszej klasy sprzęt zwykle jest po prostu drogi, ale za to jego cenę wynagradza doskonała jakość i bezbłędne działanie. Sądem poniektórych fachowców, doskonały pod każdym względem aparat nie istnieje. Omyłki i niedociągnięcia przy nabyciu sprzętu się zdarzają, jednak najważniejsze jest wyselekcjonowanie aparatu najbardziej pasującego właśnie nam. Większość urządzeń gwarantuje cieszenie się z robienia fotografii.

Warto rozważyć również łatwe w obsłudze i najmniejsze cyfrowe aparaty kompaktowe. Jeśli nie planujemy wykorzystywać zdjęć do dużych wydruków albo mocno ich kadrować raczej będą dostateczną i poręczną propozycją. Jakość zdjęcia 10x15 cm będzie jednakowa jak w wymienionych wcześniej modelach aparatów, natomiast bez porównania wygodniej będzie nam go obsługiwać. Co więcej wydatek nie nadszarpnie zbyt mocno naszego budżetu.

Napisał: BenQ
To, czy fotografie wyjdą nieco lepsze, bądź trochę gorsze, ma mniejsze znaczenie w obliczu faktu, ze owe zdjęcia pozostaną zrobione i będą weseliły oczy następnego pokolenia. W końcu nie o walkę techniczną chodzi, a o przyciągające fotografie. I tak naprawdę sporo ważniejsza jest umiejętność konstruowania ujęć, niż to jakim przyrządem to zdjęcie zostanie uchwycone.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-06 08:19:25
Tagi: aparaty, lustrzanki, fotografia, producenci, wydatek, doskonały, cyfrowe aparaty, zdjęcia, fotografie