Czy w ogóle można jakoś zrobić w dzisiejszych czasach karierę w świecie muzyki?

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Świat niemalże powariował na tle programów muzycznych - mowa w owym momencie o takich programach TV, które niejako pomagają w szukaniu gwiazd, niesamowitych piosenkarzy. Generalnie osiągnięcie wielkiego sukcesu nie jest możliwe, nawet w USA, ale oczywiście w wielkim błędzie są te osoby, które myślą, że programy takie jak Idol tak czy siak nic nie mogą dać. Bez paniki - jeśli ktoś umie fajnie śpiewać, a do tego cechuje się niesamowitą charyzmą, zapewne ma spore szanse na zaistnienie. I nie ma chyba osoby, która się z tą myślą nie zgodzi. To prawda, muzyka rockowa cały czas eksperymentuje, a kolejne utwory brzmią inaczej od poprzednich.

Założona w 1968 roku grupa deep Purple - http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=deep+purple - reprezentuje klasykę swojego rodzaju muzycznego. Hard rock, heavy metal i wyróżniany acid rock to fuzja wyjątkowa, na bazie którego powstało niemało ponadczasowych połączeń muzycznych. Brytyjski zespół jest również laureatem wielu wyjątkowych nagród w świecie muzyki. Warto zapoznać się z dotychczasową dyskografią grupy, aby mieć ogólne rozeznanie w tym, co w świecie rocka słuchać na przestrzeni długich lat.
gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Przeboje takie jak This is a call czy Learn to fly znane są nie tylko przez wieloletnich fanów foo fighters.

Płyty takie jak One by One, There is Nothing Left to Lose oraz Echoes, Silence, Patience & Grace zdobyły uznanie w formie nagrody Grammy. Kategorią przyznawanej nagrody była: Best Rock Album. Ogólnie grupa ta otrzymała aż jedenaście nagród tego wyjątkowego konkursu. W dodatku rozpoznawalnym kawałkiem jest kawałek The One do filmu Orange County. Chwytliwa melodia, jednocześnie pogodna i smutna a także tekst, w którym nie tak łatwo było doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=nirvana).

Kompozycje te, prezentowały jednak osobowość Kurta – jego rozterki, żal, wściekłość i... poczucie humoru. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego twórczość. Z tego powodu, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a wraz z nią rozwiązanie zespołu. Po jego śmierci popularność zespołu sięgnęła zenitu.

Niestety, na koncert grupy Nirvana już nigdy nie będzie nam dane się wybrać, jednak dla większości ludzi to nadal nr 1 w świecie rocka.
Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Na początku odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, później jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków grupy stanowiły ważny wątek oryginalnego brzmienia Comy. Coma do dziś cieszy się niesłabnącą sławą ,jak również ma ogromne ilości fanów w całej Polsce, a w obecnych czasach usiłuje ich zyskać na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych albumów wspaniałych muzyków doskonale może poradzić sprzedawca wykwalifikowanego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Zwyczajowo lepiej nie żałować zbyt dużo pieniędzy na upragnione doznania słuchowe, jakie bez wątpienia zapewnia Coma (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=coma).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-11-01 08:37:35
Tagi: Idol, muzyka, utwory, koncert, grupy, rock, fani, muzycznego