Wyjazdy wędkarskie do krainy szwedzkich jezior - pasja i adrenalina

Wyprawy wędkarskie
Na podstawie: www.zewprzygody.pl
Podczas długich godzin spędzonych w bezczynności jesteśmy w stanie kilka spraw przemyśleć.Stąd też wyprawy wędkarskie do krajów skandynawskich cieszą się ogromnym powodzeniem. Ale to nie tylko czysta przyjemność. Zwykle liczy się wynik. Prawdziwi zapaleńcy mogą przez wiele godzin oczekiwać na ten jedyny moment, kiedy przypłynie rybka, na którą polują. Łowią z rozmaitymi spławikami. W szwedzkich wodach dominuje szczupak.

Jest go zdecydowanie więcej, niż w naszym kraju, a na dodatek częściej dają się złapać pokaźne osobniki. Oczy wam wyjdą na wierzch, kiedy na haczyku ujrzycie ponad dziesięciokilogramową rybę! Pora na szczupaka trwa cały rok, bo w dniach zimowych można go łowić spod lodu. Inne niż szczupak ryby obficie tu występujące to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w Szwecji często ma spore wymiary. To, co w nad Wisłą nierzadko jest rekordem, w skandynawskiej krainie może okazać się normalnym wynikiem. Każdy wędkarz opiera swoją znajomość tematu nie tylko na bogatym doświadczeniu, ale również na profesjonalnej wiedzy.

Najczęściej jest ona przekazywana z ojca na syna. perfekcyjny sposób spędzania czasu. Niezależnie od tego czy jest się doświadczonym wędkarzem czy też dopiero zaczyna się własną przygodę z wędkarstwem, odnajdzie się tu coś dla każdego. W Szwecji niezwykle powszechnymi sposobami połowu bywa spinning i trolling. Druga z metod okazuje się szczególnie przydatna przy połowie drapieżnych ryb. W Szwecji działa tradycyjna reguła, która nakazuje zabierać ze sobą jedynie tyle ryb ile zdoła się zjeść tego samego dnia.

Nie można pod żadnym pozorem zabierać jakieś ryb na później. Dużo dodatkowych plusów daje przy tym pożyczenie łódki, jaka pozwala penetrować większe obszary jeziora, zwiększa szansę na większą ilość brań. Możliwe zmęczenie podczas połowu wynagrodzić mogą początkującym dodatkowo niezapomniane krajobrazy a także niesamowite okazy złowionych ryby. Można również dokształcić za pomocą specjalistycznej literatury. W księgarniach możemy znaleźć mnóstwo czasopism oraz encyklopedii o tematyce wędkarskiej, które stanowią nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich pasjonatów wędkarstwa. Wędkowanie jest w naszym kraju niezwykle popularne.

Działają różne koła wędkarskie, organizuje się zawody w łowieniu ryb. Dostępna jest fachowa literatura na ten temat, jak również wydaje się czasopisma o wędkarstwie. Jednak najczęściej wędkarze przekazują niezbędną wiedzę i doświadczenie z ojca na syna. Stąd też bardzo często pociechy kontynuują pasję rodziców w swoim dorosłym życiu. Dzięki temu bardzo prężnie funkcjonuje turystyka wędkarska. Przez wzgląd na doskonałe warunki przyrody, wędkarstwo w Skandynawii jest niezwykle modne. Zapaleni wędkarze wiedzą świetnie, że łowiska w Szwecji to okazja do złowienia wspaniałych okazów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-30 08:10:43
Tagi: szczupak, spinning, trolling, krajobrazy, okazy, wędkarze, Łowiska w Szwecji