Zapoznaj się z atrakcyjnymi ofertami wypoczynku w Hiszpanii

Barcelona, Hiszpania
Napisał: Bogdan Seredyak
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obok najpopularniejszych miejsc w Hiszpanii, a więc Barcelony, Saragossy, jak też Madrytu, należy odwiedzić miejsca mniej popularne, ale prezentujące fantastyczne zabytki kulturowe z rozmaitych wieków. Czemu tak wielu Polaków wybiera się do Tunezji, skoro niedaleko jest piękny Bałtyk z złotymi plażami? Czemu jadą do Czeskiej Republiki, skoro niedaleki Toruń atrakcje turystyczne ma niezrównane? To miasto z długa tradycją może się pochwalić słynną starówka, na której leżą liczne zabytki sakralne, kamienice i innego typu monumenty. Poza tym w Toruniu można zobaczyć Planetarium, gdzie wspaniałe ekspozycje opisują wiele wartościowych informacji o podboju kosmosu. Goście, którzy pasjonują się dziejami naszego kraju, na pewno będą chcieli zwiedzić pozostałości po zamku krzyżackim – Toruń sporo lat należał do tego niegdyś groźnego zakonu.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych miejscowości jest Salamanca, gdzie występuje uniwersytet Plaza Mayor. Jest to budynek z siedemnastego wieku, który prezentuje niesamowicie interesujące fasady i także wyjątkowość bogactwo wzorów budowlanych, które nadają temu obiektowi niezwykłego uroku. Również mieści się tam romańska katedra z okresu XII wieku, jaka prezentuje ciekawe freski, które nadal utrzymane są w bardzo dobrym stanie. W Hiszpanii (dodatkowe info: oferty urlopu w Hiszpanii plan4fun.pl) w rzeczywistości na brak obiektów zabytkowych żaden turysta nie może narzekać, gdyż na obszarze całego kraju znajduje się ich tak wiele, że nie łatwo wszystkie zapamiętać, a nawet poznać.

akwedukt
Napisał: By RaSeLaSeD - Il Pinguino
Na podstawie: www.flickr.com
Ktoś może stwierdzić, iż schody jak to schody, spacerujemy przecież po nich cały czas. Mimo wszystko należy wyjaśnić, iż schody hiszpańskie (www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/schody-hiszpanskie/7376) wpisują się do największych i równocześnie najdłuższych schodów w Europie. Prowadzą do kościoła św. Trójcy, a w przeróżnych okresach roku są różnie ubierane w zależności od trwających akurat dni.

Jednak niech nas nie zdziwi ich określenie, są one w Rzymie a nazwa hiszpańskie pojawiła się od niedalekiego położenia ambasady Hiszpanii. Niesamowicie popularne i równocześnie ciekawe dla turystów mogą okazać się fiesty. Naród ten powszechnie znany ze świętowania hucznego i przy tym wystawnego. To związane jest przeważnie z organizacją imprez na dużą skalę, w trakcie jakich przedstawiane są rozmaite pokazy kulturowe, czy również lokalna ludność stara się jak najlepiej dbać o swych gości, czyli o turystów.

Fiesty praktycznie realizowane są o każdej porze roku, ponieważ panujący tam klimat zezwala na zabawę na otwartej przestrzeni. Jak najbardziej obok obiektów kulturowych i też rozrywki w formie fiest, kraj ten również oferuje turystom bardzo dużo atrakcyjnych kurortów wypoczynkowych. Kraj ten ma dostęp do morza i skutecznie to wykorzystuje, gdyż jest tam spora liczba kurortów, jakie pozwalają turystom cieszyć się z atrakcyjnych warunków do odpoczynku i również dostępu do wielu lokali, ośrodków regeneracyjnych itp. To kraj, który słynny jest na całym świecie z wydarzeń na wyspie Ibiza.

To jedna z najpopularniejszych hiszpańskich wysp, która co roku gości miliony wczasowiczów. Przeprowadzane są tam liczne wydarzenia, które dają możliwość się świetnie bawić przy muzyce. Hiszpania jest krajem o niezwykle szerokiej ofercie turystycznej. Jeśli chcesz wiedzieć gdzie warto pojechać (wejdź na: ciekawe atrakcje turystyczne plan4fun.pl)

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-29 08:49:10
Tagi: Barcelona, zabytki, kamienice, katedry, Europa, Rzym, turystyka, kultura, Fiesty, kurorty, morze