Nordic walking dla zaawansowanych - alternatywa na zdrowie

Nordic walking, park, spacer
Napisał: iStock
Na podstawie: iStock
Wśród dostępnego obecnie asortymentu butów do biegania na rynku odnaleźć można niezwykle zróżnicowane możliwości. Nie zawsze łatwo odnaleźć się w gąszczu tak podobnych do siebie, jednak w gruncie rzeczy zróżnicowanych propozycji. Z pomocą wychodzą do klientów już teraz doświadczeni specjaliści, którzy dokładają wszelkich starań do znalezienia odpowiednich propozycji. Oferowane na rynku buty na płaskostopie to rezultat wieloletnich poszukiwań specjalistycznego obuwia ze specjalną myślą o naszych klientach.

jogging na plaży
Napisał: Thomas Rousing
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zastanawiasz się, ile dokładnie kalorii spala bieganie? Kalorie są uzależnione od twojej wagi, czasu, który przeznaczasz na wysiłek oraz długości trasy, którą możesz przemierzyć. Możesz kupić specjalne urządzenie mierzące ilość spalonych kalorii, a dodatkowo również twoje tętno czy przebiegnięte kilometry albo zainstalować analogiczną aplikację w telefonie, który zamocujesz do paska i który tak samo dobrze spełni swoją funkcję.
nordic walking
Napisał: Nordwalk
Na podstawie: Nordwalk
Jedynym sprzętem koniecznym są kije. Kije do nordic walking można spotkać w wielu rozmaitych typach i gatunkach, zależnie od zastosowania.

Przy wybieraniu tego sprzętu należy brać pod uwagę przede wszystkim swój wzrost i to do tego dopasowywać długość , formę kijków i wskazówki specjalistów nordwalk.pl. Kije pojawiają się w dwóch podstawowych formach: składanej, która jest dużo łatwiejsza w przewożeniu i generalnie w transporcie, oraz forma nieskładana, która także ma swoje zalety. Ta druga odmiana dzięki niezastosowaniu składania jest o wiele bardziej trwała i odporna. Z obuwia powinny być najlepsze na początek zwykłe buty do treningu.

Średnio spala się około 100 kalorii na km. A spalanie tkanki tłuszczowej to nie jedyny walor joggingu. Biegając pobudzamy swoją przemianę materii na kolejne trzy-cztery godziny. Dodatkowo kształtujemy swoją figurę – możemy pozbyć się trzęsącej galaretki z brzucha czy ud i zmienimy ją w mięśnie.

Nie będzie to efekt błyskawiczny, ale sukcesywnie ujędrnimy i wygładzimy swoje ciało. Wystarczy trenować trzy bądź cztery razy na tydzień, a sami zobaczymy, iż było warto. Odczujemy także przypływ pozytywnej energii, będziemy mieć znakomity nastrój przez cały dzień oraz łatwiej uporamy się ze wszystkimi przeszkodami. Ponadto w nocy nareszcie spokojnie zaśniemy nie kręcąc się z boku na bok – skończą się problemy ze snem i rano wstaniemy pełni wigoru.

Popularna aktywność fizyczna, jaką jest bieganie (http://treningbiegacza.pl), to jedna z najprostszych i najtańszych form sportowych, jakie są obecnie znane. Starczy jedynie odrobina motywacji i odpowiednie buty, jakie już dziś znaleźć można wśród bogatej bazy propozycji producenta. Mnogość rozwiązań świetnie dopasowanych do aktualnych wymagań klientów i ich przygotowywanie to nasza specjalność. Z pełnym asortymentem można zapoznać się w każdej chwili na stronie internetowej naszej firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-28 07:36:40
Tagi: kalorie