Komputer czy konsola – na co się zdecydować?

gra
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Aktualnie dosłownie każdy amator ogólnie pojętej komputerowej zabawy bez wątpienia ma bardzo szerokie możliwości jeśli chodzi o wybór najlepszego dla siebie sprzętu do gier. Z jednej strony w sklepach dostępny jest już naprawdę bardzo zaawansowany sprzęt komputerowy który nie będzie miał żadnego problemu z poradzeniem sobie z nawet najbardziej wymagającymi tytułami. Równocześnie jednak niezwykle ważną alternatywą dla takich rzeczy są rzecz jasna konsole do gier takie jak ps3, które od bardzo długiego już czasu są niezwykle wręcz popularne i które posiadają bardzo szerokie grono miłośników. Jeżeli w takim razie pragniemy znaleźć wśród nich coś faktycznie idealnego to koniecznie będziemy musieli poświęcić nieco czasu na dokładne zaznajomienie się z tymi rozwiązaniami i zastanowienie się zarówno nad ich wadami, jak i zaletami.

Play Station (http://www.ps3site.pl/tag/playstation-4), produkuje już od kilkudziesięciu lat konsole na szczególnie wysokim poziomie. Niewątpliwie ps3 jest aktualnie najbardziej rozwiniętą konsolą tego producenta, która posiada niezwykle dużo funkcji nie powiązanych z grami. To jak najbardziej duży atut ps3. Jednak konsola ta przede wszystkim posiada świetne parametry dla gier ([kliknij]), dzięki czemu występujące w wybranej grze postacie, a także całe otoczenie prezentuje się coraz bardziej realistycznie.

Oczywiście jakość gier na ps3 zależna jest nie tylko od tej konsoli, ale szczególnie od tego, jak dana gra została zrealizowana. Takie gry jak FIFA 14, czy wiele innych gier sportowych, jest bardzo dobrym przykładem na to, że produkcja ma bardzo duże znaczenie. Ta gra bowiem prezentuje niezwykłe możliwości gry, ale także konsoli, jakie ukazują się w tym, jak bardzo realistycznie poruszają się wybrane postacie w grze, a także jak ciekawie wygląda cała otoczka gry, czyli stadiony, boiska treningowe, kibice i grafika związana z prowadzeniem gry. Jest to gra, która umożliwia dostrzec wiele niezwykle interesujących rozwiązań, ale przede wszystkim zezwala graczom znakomicie się bawić.

ps3site.pl
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Jednym z wielu powodów dla których konsole takie jak na przykład ps vita [więcej] są uważane za korzystniejsze rozwiązanie dla graczy jest szczególnie połączenie atrakcyjnych cen z najwyższą wydajnością. Nawet najbardziej zapalony zwolennik komputerów osobistych bez wątpienia zgodzi się co do tego, że sama tylko potrzeba przeprowadzania systematycznych modernizacji swojego sprzętu może tu stanowić spory problem i przede wszystkim obciążenie dla naszych finansów, gdyż ceny takich rzeczy potrafią być niestety dość wysokie. Jednocześnie konsole to zwykle jednorazowy wydatek – sprzęt który znajdziemy w sklepie będzie dobrze radził sobie z wszelkimi nowymi tytułami przez całe lata, przynajmniej do momentu kiedy kolejna odsłona danej konsoli trafi na półki sklepowe. Równocześnie jednak wadą praktycznie wszystkich konsol może być chociażby trochę utrudniony dostęp do gier czy naturalnie bardziej ograniczony zakres możliwości – co prawda nowoczesne konsole posiadają sporo funkcji wcześniej dostępnych tylko dla komputerów osobistych, ale i tak nie są one aż tak uniwersalne.

Chociaż faktycznie gry konsolowe kojarzą się z wysokimi cenami, to jednak fakty są takie, iż na spokojnie natrafimy na te, które nie są za drogie. Np. prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest to by rozglądać się za grami konsolowymi - Wormsy albo Need for Speed, na aukcjach - Need for speed wydania. Gracz, który szuka niezbyt drogich gierek, bez cienia wątpliwości odnajdzie je na aukcjach internetowych właśnie! A więc jak można zauważyć, posiadanie swojej konsoli to strzał w dziesiątkę.

W przeważającej większości zdarzeń. Zwracaj akurat na to odpowiednią uwagę! Jedno jest tak naprawdę pewne - granie na konsoli to świetna forma spędzania czasu. Choć oczywiście nie można zbytnio przesadzać. Jak ze wszystkim należy zachować umiar.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-26 08:03:02
Tagi: producent, postacie, gry, sprzęt, konsola