Konsole video

Wielu z ludzi pamięta te okresy, gdy w niewielu domach był komputer, a jeśli już taki się odszukał, to dookoła niego gromadziło się dużo osób, aby być w stanie pograć w jakieś gry. Często było tak, że gromadziła się tam gromada kolegów z podwórka czy również szkoły, ażeby zdołać stać się choć przez sekundę członkiem gry komputerowej. Włączenie jej jednak nie było takie proste. Należało albowiem z początku wsadzić kasetę oraz wczytać grę. Ta czynność trwała wiele minut oraz nieraz było tak, iż należało ją dwa razy ponowić.

Konsola (e-sklep) to w istocie komputer, różniący się od normalnego peceta funkcjonalnością. Jest to urządzenie przeznaczone tylko do gier wideo. Konsoli nie można po nabyciu unowocześniać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona zamkniętą całość, do której możemy dołączyć najwyżej części peryferyjne, takie jak karty pamięci, joysticki, sprzęt muzyczny i monitor.
kontrolery do gier
Napisał: Fernando L
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednak mała adnotacja - zasadniczo należałoby tak jakby zapomnieć o nówkach - nie można powiedzieć, że gry używane na ps3 oraz pozostałe konsole są beznadziejną alternatywą.

O ile nietrudno zrozumieć człowieka, który nie chce nosić używanych ubrań, to już z pewnością nie ma nic zdrożnego w zakupieniu oryginalnych gierek, ale jednak trochę wysłużonych. Na całe szczęście w dzisiejszych czasach funkcjonuje wiele takich miejsc, gdzie nawet bez posiadania dużej ilości pieniędzy, i tak zainteresowani gracze odnajdą wiele kapitalnych tytułów. Kiedy rozmyślamy nad tym, czy konieczne są nam akcesoria na PS3, to warto sobie powiedzieć, iż bez nich ciężko będzie nam grać w niektóre gry, a wręcz będzie to nieprawdopodobne. Słuchawka headset pozwoli nam na prowadzenie konwersacji w czasie rzeczywistym z innymi graczami, a kamera PS Eye pozwoli nam zagrać w gry karciane, do których wykorzystujemy własne karty. Pewnie że przyda nam się też kontroler ruchów Playstation Move, który umożliwi nam grać w gry potrzebujące ruchów naszego ciała, do sterowania naszym bohaterem. Na tę wielką konsolową czwórkę wyszło wiele interesujących produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), symulatorów wyścigów i zręcznościowych.

Najlepsze gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy udawać najlepszych gitarzystów. Zarekomendować należy też świetną grę wyścigową Gran Turismo 4. Na PS2 stworzono wiele klasycznych już serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3 (e-sklep), ze względu na lepszą konfigurację, posiadają znacznie poprawioną szatę graficzną. Najważniejsze hity to God of War, Call of Duty, L.A.

Noire, Battlefield i Killzone. Konsola XBOX 36 zaś posiada nawet obszerniejsze spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 wspierają specjalny kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu użytkownika i przeniesienie go na monitor. W gatunku znajdziemy dużo produkcji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta też szczyci się wybitną polską grą fabularną Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Szczególnie trendy urządzenia przenośne, które wyszukać można wśród ofert producenta, próbują nieprzerwanie zaskakiwać użytkowników mnogością funkcji oraz dostrzegalnie lepszą jakością. Istnieje też najczęściej możliwość dołączania dodatków, jak przykładowo Kinect dla Xboxa albo Move do Playstation. Klienci, którzy chcą kupić urządzenia dobrej jakości, przetestowanych marek konsole albo innego typu urządzenia do gier, zasięgają nierzadko informacji w Internecie, na rozmaitych tematycznych forach internetowych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-23 08:16:08
Tagi: gry, komputer, konsole, konsola, kinect