Musimy mocno uważać w górach!

góry, tatry
Napisał: Szift
Na podstawie: www.flickr.com
Wakacje pod namiotem to doskonała forma spędzenia czasu wspólnie rodziną. Powie to każdy, kto choć raz spędził noc pod namiotem. Naturalnie są osoby, które nie preferują turystyki, która wymaga raczej dużej samodzielności. Niektórzy wolą mieć wszystko pod ręką i spędzać urlop na wczas all inclusive.

Dla tych, którzy od wylegiwania się plackiem na hotelowym basenie wolą przygodę, wypad pod namiot będzie doskonałym rozwiązaniem.
góry, widok
Napisał: arekz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Trzeba również tak jakby napomnieć, że ciągle zdarzają się Polacy, którzy całkowicie nie mają pojęcia jak ubierać się. No a później są bardzo duże kłopoty, bo w grę wchodzą nawet akcje ratowników górskich. No wiadomo - to całkowicie wolny kraj, ale skoro własnym beznadziejnym rozumowaniem narażamy polskiego podatnika na spore koszty, z pewnością powinniśmy we wszystkich przypadkach mieć solidne buty do wspinaczki czy odzież górską, która cechuje się doskonałą jakością szeroki wybór butów do wspinaczki - wgl.pl.

Bezpieczeństwo w trakcie zimowych szaleństw jest bardzo ważne, zatem nigdy nie zapomnijmy o tym. Z całą pewnością nie chcielibyśmy wylądować później w Dzienniku... Przede wszystkim musimy nabyć dobry namiot. W zależności od tego, w ile osób się wybieramy, musimy wybrać odpowiedni rozmiar.

Niestety nie istnieje coś takiego jak idealny namiot. Zanim ruszymy do sklepu, warto rozważyć, jakie mamy oczekiwania w tym zakresie. Oprócz wielkości, trzeba uwzględnić taką cechę, jak ciężar. Jeśli jedziemy samochodem, nie ma to większego znaczenia. Jednak jeśli cześć trasy musimy pokonać przykładowo kajakiem, kupmy lżejszy namiot.

Rozważmy też, w jakich warunkach atmosferycznych będziemy go używać. Kolejna rzecz z naszej listy to naczynia turystyczne (biorę na każdy wyjazd). Przed zakupem niezbędnych rzeczy, dobrze jest zasięgnąć informacji, jak wygląda zaplecze gastronomiczne na polu namiotowym. Tym sposobem zabierzemy tylko to, co niezbędne.

narty, zima
Napisał: fabianpimminger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Poza tym, zapewne sporym kłopotem jest kasa. No dobra, co zatem powinien zrobić osobnik, który niby bardzo pragnie kupić sprzęt potrzebny do sportów zimowych, lecz nie posiada zbyt wielu pieniędzy i wiedzy? Cóż, niesamowicie interesującą ofertę wszyscy zainteresowani tym by odzież termoaktywna - przykładowo, cechowała się atrakcyjną ceną i jakością, są z całą pewnością sklepy internetowe. Można w sumie powiedzieć, iż nie ma nic wielce trudnego w temacie szukania akcesoriów na wypad do choćby Zakopanego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-19 07:28:19
Tagi: wakacje, namiot