Odzież dla miłośników motocykli - kombinezony, spodnie, czapeczki

Napisał: Lidor
Gdy tylko zrobi się ładniej na zewnątrz to na ulicach pojawiają się osoby jeżdżące na jednośladach. Motocykle stają się coraz bardziej znanym środkiem transportu, albowiem dzięki nim można taniej i łatwiej przemieszczać się w korkach większych miast. Aczkolwiek większości osób chodzi o to, by podczas jazdy poczuć powiew wiatru we włosach i adrenalinę. Na drugim miejscu mamy z kewlaru. To lekki i solidny materiał. Spodnie motocyklowe uszyte z niego na pewno chronią świetnie, a jednocześnie są lżejsze niż podobne z innych materiałów.

Z innych niż skóra materiałów szyje się również rękawice motocyklowe. Uszycie ich jest prostsze i są nieco tańsze. Oczywiście wybór należy do nas. Wybór jest tak duży, że zdecydowanie wyszukamy coś odpowiadającego naszym upodobaniom. Tego rodzaju odzież musi być wzmocniona w tych niezwykle podatnych na uszkodzenia miejscach na ciele. Producenci najlepszych ubiorów dla motocyklistów dbają przy tym wyjmowane wytrzymałe ochraniacze na kolanach i biodrach.

Czasami stosują dodatkowe wzmocnienia z tkaniny aramidowej na kolanach, biodrach oraz na siedzeniu. Kurtki motocyklowe wykonane są zaś czasami z siatki o wysokiej odporności zarazem na rozrywanie i przecieranie. Zaletą tego typu kurtki są wstawki z cordury na łokciach i barkach umacniające jej konstrukcję. Jakość tych produktów potwierdzają nieraz międzynarodowe certyfikaty. Wypinana podpinka tako owej kurtki pokryta bywa specjalną membraną termiczną, która pozwala w każdych warunkach utrzymać odpowiednią temperaturę. Dodatkowa membrana przy tym ochrania także przed niedużym deszczem.

Kurtki motocyklowe posiadają także opinające ściągacze, ,a również liczne odblaski i pojemne kieszenie. Przy nabywaniu odzieży dobrze zadbać także o rękawice. Profesjonalne rękawice charakteryzują odpowiednią wyściółką, która ochrania przed wychłodzeniem rąk podczas wielogodzinnej jazdy. Dzięki materiałom takim jak choćby bawełna, welur bądź wielu materiałom z włókien sztucznych, rękawica taka wchłania oraz odparowuje cały nieprzyjemny pot. Dopasowanie odpowiedniego rozmiaru stroju dla każdego klienta, znacząco może przekładać się na komfort w trakcie licznych wypraw motocyklowych. Zwyczajowo lepiej nie żałować pieniędzy na potrzebne wyposażenie do motocykla.

Bezpieczniej jest wydać parę złotych więcej, aby być w stanie cieszyć się lepszymstandardem markowej odzieży dla motocyklistów. Kurtki motocyklowe też produkowane są w wielu wzorach. Oczywiście doskonałym wyjściem jest uszyć taką kurtkę na zamówienie. Wtedy mamy gwarancję, że będzie idealnie taka jaką chcemy. Można zaprojektować ją samodzielnie, albo zwyczajnie zlecić to osobie specjalizującej się w wytwarzaniu motocyklowych ubrań. Na pewno ktoś taki zaproponuje nam ciekawy wzór, możemy wybrać wszystkie motywy ozdobne, nasza kurtka będzie wyglądała świetnie i oddawać nasz charakter. Zakupując kombinezon warto go koniecznie przymierzyć. Skórzany musi być o rozmiar mniejszy, ponieważ po czasie rozciąga się i doskonale dopasowuje do naszego ciała. Zarówno jeden i drugi osłania skórę, ponieważ jest odporny na zdzieranie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-17 08:12:29
Tagi: Motocykle, ubiory, podpinka, kurtki, odzież, motocykl, kurtka, skóra