Świnoujście - miast na 3 wyspach

Świnoujście
Napisał: Krzysztof Barabosz
Na podstawie: www.flickr.com
Małe dzieci nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór Coraz więcej młodych rodziców decyduje się na podróżowanie z kilkumiesięcznym niemowlęciem. Czasami wystarczy nawet wyjazd do lasu lub nad jezioro. Trochę świeżego powietrza i bezpieczne miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem.

Pięknych terenów w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie lepszy pomysł, niż kosztowna wycieczka za granicę.
wakacje nad morzem
Napisał: Jon Bunting
Na podstawie: http://www.flickr.com
Główną ulicą Pobierowa jest ulica Grunwaldzka o długości 4 km, biegnąca równolegle do linii wybrzeża oraz łącząca wschodni i zachodni kraniec miasteczka.

Skupia się tutaj życie towarzyskie Pobierowa – mnóstwo tu kawiarni, barów, restauracji, ogródków piwnych, dyskotek. Ulica ta jest również pełna sklepików i kramów z ładnymi pamiątkami. Wśród obiektów sakralnych należy wyróżnić kościół filialny Niepokalanego Poczęcia NMP z XV w., kościół parafialny Najświętszego Serca Jezusa, kościół Chrystusa Króla, neogotycki kościół „Stella Maris” oraz cmentarz ewangelicki.

Wśród historycznych obiektów związanych z portem morskim warto zobaczyć: basen U-Bootów na wyspie Karsibór – dawna baza promów wojskowych i miejsce postoju U-Bootów, Brama Zachodniego Kompleksu Fortecznego, a także Falochron Zachodni i Wschodni. W Pobierowie oraz pobliskich miejscowościach w okresie letnim odbywa się wiele atrakcyjnych wydarzeń: festyny rodzinne, turnieje sportowe i koncerty znanych zespołów. Aranżowane są one w samym centrum, na skrzyżowaniu głównej ulicy i największego zejścia na plażę.

Fani jazdy rowerem z pewnością będą chcieli skorzystać z przygotowanych dla nich tras, biegnących wzdłuż gminy Rewal od Pobierowa po Niechorze. Przez Wybrzeże Rewalskie przeprowadzono też dwa szlaki turystyczne koloru czerwonego "Szlak Nadmorski Błękitny" wzdłuż całego polskiego wybrzeża oraz niebieski z Niechorza przez Pobierowo do Dreżewa. Szlaki wiodą do wielu atrakcji, które z pewnością należy zobaczyć, np.

latarnię morską w Niechorzu, czy też ruiny kościoła w Trzęsaczu. Pełną propozycję na wypoczynek dwa tysiące czternaście w Pobierowie można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-16 07:58:47
Tagi: Lato, szlaki, turystyka, latarnie