Wypoczynek na naszym pięknym Podlasiu

Bory Tucholskie
Napisał: Szymon Nitka
Na podstawie: www.flickr.com
Podlasie jest najdalej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Mieszczą się tutaj cztery parki narodowe, 3 krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody jak również liczne rejony chronionego krajobrazu. Jego stolicą jest Białystok.

Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża oraz Suwałki. Mieści się tu wiele interesujących miejsc do zobaczenia. Wypoczynek na Podlasiu wprowadzi w podziw z pewnością nie jednego człowieka. Poniżej kilka nie do odrzucenia propozycji na wypoczynek. innymi państwami, dobrze chociaż raz zaintrygować się miejscową fauną i florą ,jak również wieloma niezwykłymi zabytkami, może trzeba pomyśleć w tym roku o wyprawie na Podlasie? Każde wakacje jednak czy to zimą, czy latem należy rozplanować z określonym wyprzedzeniem, z takiej przyczyny każdy powinien wcześniej zapoznać się z potencjalnymi ofertami biur podróży do tego zapadającego w pamięć regionu.

Jezioro, Mazury
Napisał: evoonia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Podlasie jest regionem odznaczającym się nade wszystko niesamowitym pięknem naturalnym. Spotkamy się tu z wieloma unikalnymi krajobrazami których trudno byłoby szukać w innych częściach Polski – sporo z takich miejsc odznacza się wyjątkowo dobrze zachowanym stanem środowiska naturalnego, nawet w skali całej Europy. Coś takiego sprawia, że wypoczynek na Podlasiu będzie ciekawą propozycją przede wszystkim dla osób chcących spędzić swój wolny czas w nieco bardziej aktywny sposób – istnieje tutaj wiele dobrze przygotowanych szlaków turystycznych poprowadzonych przez spokojne lasy. Ponadto jest to region posiadający bardzo ciekawą historię, zatem można tu podziwiać sporo zabytkowych budynków; najwięcej znajdziemy ich naturalnie w samym Białymstoku, w którym znajduje się przede wszystkim słynny pałac Branickich.

Na Podlasiu możemy również znaleźć sporo pięknych cerkwi, bo jest to jedno z największych centrów kultury prawosławnej na terenie Polski. Bez żadnych wątpliwości można w takim razie powiedzieć, że praktycznie każdy znajdzie tu rzeczywiście idealny dla siebie sposób na spędzenie wolnego czasu. Komfortowe miejsca noclegowe znajdziesz, kiedy do wyszukiwarki internetowej wklepiesz sformułowanie „pensjonaty Podlasie”. Nie wszystkie pensjonaty mogą posiadać witrynę WWW, warto więc zaglądnąć też do prasy, w której zbierane są anonse pensjonatów. Osoby, które nie posiadają wielu pieniędzy do przeznaczenia na wczasy, mogą do sformułowania dodać wyraz „niedrogie”.

Jezioro, Mazury
Napisał: evoonia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak najbardziej warto w takim razie zainteresować się całym tym regionem nieco bliżej. Noclegi na Podlasiu są tak zróżnicowane, że w każdym przypadku spędzimy tu swój czas w warunkach, które w stu procentach spełniają nasze oczekiwania, co oczywiście jest niezwykle ważne. Sam region ((tu pełna oferta: http://bajdarka.com.pl/)) oferuje bardzo wiele naprawdę interesujących rzeczy – z całą pewnością zasługuje on na znacznie większą uwagę niż obecnie, więc tym bardziej każdy z nas powinien przynajmniej raz się tu wybrać i na własne oczy zobaczyć wszystkie jego skarby.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-15 07:02:10
Tagi: historia, wakacje, kultura, miejsca, lasy, pensjonaty Podlasie, skarby