Noclegi w Zakopanem

Tatry, Chochołowska
Napisał: czajoslaw
Na podstawie: www.sxc.hu
Zabudowa miasta jest w sumie kameralna – małe domki wspaniale komponują się tutaj z okoliczną naturą. W trakcie przechadzek po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia stworzonego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i znakomicie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż uchowało się bardzo dużo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora.

Ustronie Morskie to również ośrodek uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.
góry - Bieszczady
Napisał: Andrzej Wójtowicz
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odpoczynek nie musi łączyć się z leniuchowaniem. Istnieje „aktywnego wypoczynku”, pod którym kryją się przeróżnego rodzaju aktywności psychofizyczne, a pochodzi ono z rekreacji ruchowej. Słowo „rekreacja” wzięło się od łacińskiego recreo, które dosłownie znaczy ożywić, odnowić. Aktywność ruchowa to też te działania, które podejmowane są poza wszelkimi obowiązkami w czasie wolnym od obowiązków, a wykorzystywane są po to, aby odpocząć i się rozerwać.

Napisał: Hamedog
Jest już XXI wiek, toteż anonse w papierowych mediach to przeżytek. Obecnie w branży noclegowej karty rozdaje sieć. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka: w taki sposób właścicielom pensjonatów prościej jest znaleźć chętnych. Secundo, przygotowanie witryny www jest niezwykle mało kosztowne bądź bezpłatne. Po trzecie na witrynie www noclegu człowiek zobaczy więcej ważnych detali, takich jak fotografie hotelu i szczegółowy taryfikator, aniżeli wyszuka w zwięzłym anonsie w gazecie codziennej.

Bieszczady wchodzą zachodnią część Beskidów Wschodnich. W Polsce najwyższą górą Bieszczad jest Tarnica, a jej wysokość sięga 1346 metrów nad poziomem morza. Na terenach Bieszczad występuje flora i fauna niemożliwa do spotkania w innych regionach państwa polskiego, znajduje się tam także Bieszczadzki Park Narodowy. Człowiek, który ceni sobie aktywny wypoczynek, mógłby choć raz w życiu pojechać w te góry. Piesze wędrówki mnogimi szlakami turystycznymi mogą sprawić wiele trudności i bardzo zmęczyć nawet najbardziej doświadczonych wędrowców.

W pewnej odległości na szlakach trafić można na schroniska będące częścią bazy noclegowej Bieszczad. A gdy to Cię zainteresowało - strona, która może ci pomóc. Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy - E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu.

Nadzwyczaj atrakcyjny jest także szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla entuzjastów dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – "Bolesława" (800 lat) i "Warcisława" (640 lat). Bez względu na wiek, płeć czy liczebność grupy, Kołobrzeg każdemu przypadnie do gustu. Duża ilość i zróżnicowanie atrakcji sprawi, że wczasy spędzone właśnie tam na długi czas pozostaną w pamięci każdego turysty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-14 07:16:00
Tagi: hotele, noclegi, pensjonaty, rekreacja, Tarnica