Samochód na własność, czy pożyczony? Kiedy należy korzystać z usług wypożyczalni samochodów?

widok na oponę w czarnym porsche
Napisał: taymtaym
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem pojazdów. W ich ofercie są zarówno małe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy bogate limuzyny. Wybór jest ogromny i każdy odnajdzie pojazd, który najbardziej będzie dopasowany do jego wymagań (ten link). Być może wynika to faktu, iż w Europie inaczej niż w W stanach zjednoczonych, mamy mnogość państw, a co się z tym wiąże, różnych przepisów prawnych, narodowych nawyków, często odmiennych w poszczególnych państwach Europy. Jak by nie było dopiero od 61 lat Europa się jednoczy, wprawdzie z przeszkodami czasami długoterminowymi a czasem po prostu formalnymi.

Nie dziwi więc, że mamy inny sposób myślenia. Pomimo owych różności i u nas również można napotkać wypożyczalnie wozów. W Polsce ten rodzaj biznesu skupiony jest w zasadzie na obsłudze uroczystości ślubnych, w końcu każdy chciałby wziąć ślub z pompą. Wypożyczenie auta w Krakowie jest jak najbardziej możliwe, gdyż na obszarze tego miasta funkcjonuje taka wypożyczalnia, w jakiej dostępne są pojazdy osobowe, jak również i dostawcze. Firma ta posiada wiele samochodów, jakie pod względem standardu są na niesamowicie wysokim poziomie.

Jest to niewątpliwie bardzo spory atut, ponieważ klienci oczekują od samochodów odpowiedniego komfortu i tym samym bezpieczeństwa jazdy. Aktualnie jest możliwość tego typu pojazdy wypożyczyć chociażby poprzez Internet, ponieważ prosperuje witryna, gdzie prezentowane są wszelkie dostępne w danej chwili pojazdy, jak też warunki, które trzeba spełnić, aby takie samochody oczywiście mieć możliwość wypożyczyć. Jest szansa oczywiście bezpośrednio udać się do tej wypożyczalni i tam nabyć tak naprawdę wszystkie istotne wiadomości, jakie zdecydowanie pozwolą na podjęcie decyzji o wynajęciu danego pojazdu. Niesamowicie ważne jest to, iż wypożyczalnia ta nie stawia jakiś bardzo rygorystycznych wymogów. Tak naprawdę w przedstawianej umowie na wynajęcie samochodu, zawarte są wszelkie kwestie, co zdecydowanie pozwala całkowicie poprawnie użytkować dany pojazd.

Żeby zasiąść za kierownicą jednego z oferowanych przez wypożyczalnię auta, musimy spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się również z wpłatą kaucji. Czasem wypożyczalnie doliczają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem jeszcze jednego kierowcy. Powinniśmy dogłębnie zorientować się z warunkami umowy wypożyczenia auta.

Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy możemy poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy normowanego limitu kilometrów na dobę, bądź czy po skończeniu użytkowania pojazdu nie mamy obowiązku pojechać na myjnię i posprzątać w środku. Powinno się też zwrócić uwagę na fakt, że zwykle auto, które pożyczamy jest zatankowane do pełna. Przy zdawaniu go do wypożyczalni my także jesteśmy zobligowani, aby oddać go z pełnym bakiem. Gdy o tym nie pomyślimy, możemy w taki sposób narazić się na dodatkowe koszty. Poza wyłącznie praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam szansę, by zasiąść za kierownicą atrakcyjnych samochodów za fragment ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy też sportowe modele słynnych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez jeden dzień poczuć się, jak kierowca wyścigowy, czy zamożny menedżer w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie realizacja marzeń jest tym, co nas popycha do przodu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-13 06:48:28
Tagi: biznes, Internet, firma, auta sportowe, witryna, wiadomości, Wypożyczenie auta, ubezpieczenie