Propozycje z biura podróży - jeżeli wybieramy się w gorące państwa

ścieżka turystyczna - Hiszpania
Napisał: Fresco Tours
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wybory zaciekawionych zwiedzaniem europejskich miast turystów nie zawsze są trafione. Piszą oni o tym namiętnie na stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Nieograniczone możliwości wyboru wywierają wrażenie, ale jeszcze większe emocje wzbudzają zamieszczane wraz z podpisem zdjęcia pasjonatów. Propozycji na rynku nieustannie przybywa, dlatego polecane jest zastanowić się, na co sami chcielibyśmy się zdecydować. Bardzo często o ten wybór trudno, dlatego wielu zainteresowanych ofertami układa sobie w głowie plan wycieczek, które sukcesywnie realizuje.

Wakacje w Hiszpanii
W tym kraju obecnie dominuje ciężki kryzys ekonomiczny, więc ceny hoteli w tym roku mogą się mocno obniżyć, co warto sprawdzić już dziś (http://hiszpania.com.pl/). Może to zatem idealny okres, by zwiedzić Hiszpanię? Rewelacyjnym wyborem są wakacje w Costa del Sol. Tak zwie się riwiera w płd części państwa. Region ten to Andaluzja, kraina w której mieszkają regionalni Cyganie. Jeśli pojedzieć na wakacje w Costa del Sol, bezwzględnie musisz spróbować tamtejszej kuchni – dania Cyganów Andaluzyjskich są przepyszne.

Pewnym punktem wakacji musi stać się również występ miejscowego zespołu muzycznego. Niesamowite możliwości, które spotykają wszystkich podróżujących po europejskich stolicach, nie mają porównania i podskoku do tych spotykających nas w Lizbonie. Portugalska stolica ma do zaoferowania naprawdę wiele możliwości, dlatego wskazane jest mieć ją na uwadze organizując kolejny wypad z rodziną na podbój nowych miejsc. Ciekawa historia Lizbony, niezwykły klimat tego miasta oraz zawsze uśmiechnięci ludzie – to podbija nawet najbardziej zatwardziałe serca. Wakacje w Costa del Sol to gwarancja oryginalnych przeżyć dla wielbicieli muzyki.

Obok znajduje się Gibraltar, pokryty skałami kawałek ziemi, który jest pod zarządem Anglii. To istotny punkt na kontynencie – dzięki bazie woskowej na Gibraltarze podczas II Wojny Światowej Alianci mogli nadzorować rejon Morza Śródziemnego. W tym skalistym skrawku ziemi jest rezerwat, w którym przebywają różne rodzaje małp. Kolejnym kierunkiem wakacyjnym mogą być wakacje w Costa Brava. Costa Brava znajduje się w Katalonii, kraju związkowym Hiszpanii, który od dawna próbuje uzyskać szeroką autonomię.

To cudowne miejsca dla tych, którzy uwielbiają malownicze krajobrazy. Warto tam odwiedzić magiczną Barcelonę, a zwłaszcza nieukończoną katedrę, dzieło życia genialnego artysty Gaudiego. Można też pójść na rozgrywki FC Barcelony. Warto również obejrzeć atrakcje Neapolu i Mediolanu, a na koniec podróżowania przepłynąć się jedną z gondoli w Wenecji. Także położona dalej w kierunku zachodnim Hiszpania ma sporo do zaoferowania, np.

hiszpania.com.pl. O plażach nie ma co się rozpisywać, bo są one równie piękne, jak w pozostałych śródziemnomorskich krajach. Ale Madryt z ogromną liczbą zabytków jest tylko jeden, a Hiszpania tego typu niezwykłych miejsc ma do zaproponowania dużo więcej. Odpoczywając w tym kraju koniecznie trzeba wysłuchać koncertu flamenco i na żywo obejrzeć corridę, a jeżeli ktoś będzie miał ochotę, to oglądnąć mecz największych drużyn piłkarskich na świecie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:44:25
Tagi: kryzys, rejon, Katedra