Nie zastanawiaj się i zamień morze na góry

góry
Na podstawie: www.morguefile.com
Gąski to wieś wakacyjna znajdująca się na wybrzeżu zachodnim, w okolicach Mielna. Jest zaliczana do najbardziej zacisznych polskich kurortów nadmorskich, w związku z tym wybierając to miejsce na odpoczynek nad nad morzem Bałtyckim można liczyć na wypoczynek w nastrojowej i spokojnej atmosferze. W Gąskach mieści się druga co do wysokości w naszym kraju latarnia morska (51 m). Obiekt zbudowany w tysiąc osiemset siedemdziesiątym ósmym roku został udostępniony do odwiedzania.

Ze szczytu latarni, na który można dotrzeć po dwustu wąskich, granitowych schodach, rozciąga się rewelacyjna panorama wybrzeża – zobaczyć stąd można Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście. W jej dolnej części znajdują się sklepy z pamiątkami i punkty małej gastronomii. Wielkie wrażenie sprawia na nas widok ośnieżonego szczytu Kasprowego wierchu latem, podczas gdy w dolinie jest gorąco i świeci słońce. Wartkie ruczaje zachęcają do kąpieli, a pachnąca trawa by na niej odpocząć.

Tak, wczasy w górach to w głównej mierze kontakt z naturą. Do Gąsek wczasowiczów przyciąga przede wszystkim szeroka, piaszczysta plaża. Można tutaj tradycyjnie spędzać czas na kąpielach słonecznych i morskich albo też skorzystać z przeróżnej propozycji sportów wodnych. Najpopularniejszym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski zaznaczony kolorem czerwonym, o długości około 39 km.

Trasa wiedzie podróżników przez kolejne etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki. Interesujący jest fakt, że wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta ma swój początek we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest odrobinę dłuższy – 54 km i biegnie trasą: Pleśno - Gąski – Sarbinowo – Mielno - Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki - Iwęcino - Bielkowa.

Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a podczas jego przemierzania ujrzeć można liczne zabytki historyczne oraz przyrodnicze. Czy szczególnie mężczyźni o imieniu Andrzej hucznie obchodzą swoje imieniny? Nic bardziej mylnego! Cała Polska szaleje na szampańskich imprezach w ten dzień, z tego też powodu oferty na noclegi na andrzejki można wyszukać już dziś – również w internecie, na rozmaitych stronach internetowych. Wyjazd na andrzejki do innego miasta może być zaplanowany także na ostatnią chwilę, ale szczególnie ciekawe oferty warto zabukować odpowiednio wcześniej, by niczego nie żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-09 06:44:23
Tagi: kurorty, szlaki turystyczne, Bałtyk, zabytki, plaże, polska, morze