jedziemy do miasta

Zielony dach w centrum miasta
Napisał: Center for Neighborhood
Gdy nie możemy sobie pozwolić na takie wakacje, warto wyjechać na weekendową wycieczkę. Tylko dokąd można pojechać na zaledwie dwa dni? Doskonałym rozwiązaniem są europejskie miasta, które są pełne ciekawych pomników oraz pozostałych atrakcji. Wielkie miasta oferują nam bardzo wiele, należy tylko dogłębniej zająć się tym zagadnieniem. Chociaż bardzo często myślimy, iż Słowacja oferuje wyłącznie śliczne góry, to jednak tego typu postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niezmiernie krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia - no przynajmniej jeżeli brać w rachubę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, ale także negatywy.

Zasadniczo posiadamy do Słowaków neutralny stosunek, choć to nie znaczy, że ich w jakiś sposób ignorujemy. Można śmiało powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej poznajemy Słowację. I bardzo dobrze, bo Słowacja atrakcje (plan4fun.pl) są bardzo ciekawe, jest ich niezwykle dużo. Wielkim powodzeniem cieszą się rekonstrukcje szkieletów tych ogromnych gadów, które to, zamieszkiwały kiedyś naszą planetę. Wizyta w muzeum daje możliwość uporządkowania informacji oraz zagłębienia się w tajniki badań i najnowszych informacji dotyczących prehistorycznych olbrzymów. Ktoś może powiedzieć, że schody jak to schody, poruszamy się przecież po nich cały czas.

Mimo wszystko warto wiedzieć, że schody hiszpańskie (zapraszam na stronę po dużo ważnych informacji) należą do najszerszych oraz również najdłuższych schodów w Europie. Kierują do świątyni św. Trójcy, a w różnorodnych momentach roku są przeróżnie przybierane w zależności od trwających akurat świąt. Mimo wszystko niech nas nie zdziwi ich nazwa, są one w Rzymie a nazwa hiszpańskie wzięło się od pobliskiego położenia ambasady Hiszpanii.
miasto
Napisał: Wygoda Travel
Na podstawie: Wygoda Travel
Nie zapominajmy o celu takiej wizyty. Wielkie metropolie posiadają wielowiekową i piękną historię i obfitują w liczne pomniki.

Florencja atrakcje turystyczne jest tego doskonałym przykładem. Tego miasta nie można zwiedzić w ciągu paru dni, tyle w nim pięknych pomników i zachwycających placów. Polska też ma się czym pochwalić. Polskie miasta są wyjątkowo atrakcyjne pod tym kątem. Wystarczy zwiedzić stolicę. Warszawa atrakcje turystyczne zachwyci każdego zapalonego historyka.

Zobaczymy tu zabytki z każdego wieku, bogate muzea oraz uroczą Starówkę. Równie pięknym rynkiem może chlubić się Wrocław atrakcje turystyczne. Jest to wyjątkowe miasto, gdzie funkcjonują stare budynki z dzisiejszą architekturą. Mimo ogromu przeżyć i atrakcji wciąż odczuwamy lekki niedosyt wiedzy? Zapraszamy więc by odwiedzić Muzeum Egipskie (więcej informacji) ! Jakże wspaniale będzie zimową porą przenieść się do krainy piramid i palącego słońca. Wszak dowiedzieć się z książek o sarkofagach i mumiach to przecież nie to samo, co zobaczyć je „na żywo”. W tym miejscu także za darmo możemy zobaczyć eksponaty i zachwycać się zabytkami architektury i sztuki światowej. Uważam, że po wizycie w podobnych muzeach największy ignorant, zmieni swoje negatywne nastawienie do historii oraz starożytnych kultur.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:31:59
Tagi: historia, góry, wakacje, Europa, rekonstrukcje, gady, Rzym, polska, eksponaty, sztuka, kultura