Odprężający urlop w Gąskach

Morze Bałtyk, mewa
Napisał: mmlolek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gąski to wieś wypoczynkowa położona na wybrzeżu zachodnim, w rejonie Mielna. Należy do najbardziej spokojnych polskich kurortów nadmorskich, zatem decydując się na to miejsce na urlop nad Bałtykiem można liczyć na odpoczynek w kameralnej i spokojnej atmosferze. Niedaleka odległość Mielna i Sarbinowa, to kolejny plus dla wczasowiczów, którzy okazjonalnie chcieliby zaznać rozrywki w miejscach ze znaczniejszą liczbą lokali i dyskotek.

agroturystyka
Napisał: Beau Considine
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wyróżniamy bardzo wiele różnych rodzajów turystyki. Jednym z nich jest turystyka zdrowotna. Podejmuje się ją w celu powrotu do zdrowia po ciężkiej chorobie, zmiany klimatu po to, by spędzić czas wolne chwilez dala zanieczyszczonego, miejskiego powietrza oraz przebywania w naturalnym, zdrowym środowisku, brania różnego typu kąpieli zasobnych w minerały lub też wybierania się na masaże i rehabilitacje mające przyspieszyć rekonwalescencję klienta.

Sanatoria i uzdrowiska to typowe miejsca kierowane do uczestników turystyki zdrowotnej. Ponadto, niezwykle ważną częścią tego typu turystyki jest jedzenie lokalnych potraw w znacznej części złożonych z własnych, uprawianych przez właściciela produktów oraz zaznanie normalnego, wiejskiego życia. Co bardziej kreatywni i życzliwi właściciele stwarzają możliwość swoim gościom na branie udziału w dojeniu krów, gromadzeniu jaj w kurniku, obcinaniu wełny z owiec i karmieniu świń.

Często korzystają z pomocy podczas pracy na polu czy też zbieraniu owoców w sadku. Najbardziej znanym szlakiem turystycznym przebiegającym przez Gąski jest szlak nadmorski oznaczony kolorem czerwonym, o długości mniej więcej 39 km. Trasa wiedzie wczasowiczów przez następujące etapy: Pleśno – Gąski – Sarbinowo – Chłopy – Mielno – Unieście – Łazy – Dąbki.

Ciekawy jest fakt, iż wspomniany szlak stanowi odcinek międzynarodowego szlaku przebiegającego przez nadmorskie miejscowości i plaże. Trasa ta zaczyna się we Francji. Rowerowy szlak nadmorski jest ciut dłuższy – pięćdziesiąt cztery kilometry i biegnie trasą: Pleśno - Gąski – Sarbinowo – Mielno - Strzeżenica, Dobiesławiec – Mścice – Jamno – Łabusz – Osieki - Iwęcino - Bielkowa.

Szlak wiedzie wzdłuż bałtyckiego wybrzeża, a podczas jego przemierzania zobaczyć można liczne zabytki historyczne a także przyrodnicze. Całkowitą propozycję na urlop dwa tysiące czternaście w Gąskach można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej zamieszczone linki:

Opublikowany przez Administrator w dniu 2014-10-08 06:31:55
Tagi: kurorty, szlaki turystyczne, Bałtyk, zabytki